2019.06.21 Arek Wlizło w Vancouver

1 3177

Bardzo znany, szczególnie w środowiskach żeglarskich w Polsce, Kanadzie i USA, szantymen Arek Wlizło koncertował w Vancouver. Koncert zatytułowany „Spotkanie z piosenką żeglarską” zorganizowała organizacja Polish Veterans Association in BC.

21.06.2019 Arek Wlizlo w Vancouver PVA

2 3176Arek śpiewał i grał na gitarze utwory własne i innych znanych szantymenów. W śpiewane piosenki bardzo ciekawie wkomponowywał opowieści żeglarskie.

3 3145Licznie zebrana widownia żywo reagowała na ciekawe piosenki i komentarze artysty.

3a 3149Przybylo wielu żeglarzy z rejonu Vancouver i liczna polonia. Swoimi ciekawymi komentarzami i piosenkami przybliżył on tematy żeglarskie tym, którzy, na co dzień nie mają nic wspólnego z żeglarstwem.

4 3174Arek Wlizło przyleciał z Toronto do Vancouver głównie w celu żeglowania po wodach Kolumbii Brytyjskiej a koncert ten był przy okazji tego przyjazdu. Arek wyczarterował w Vancouver duży jacht, na którym za dwa dni ma wypłynąć z załogą przybyłą z Polski, USA i Kanady. Najpierw 10 dni pożegluje z jedną grupą z Vancouver do Port Hardy na wyspie Vancouver, gdzie będzie zmiana załogi a potem będzie powrót do Vancouver. Część załogi przybyła wcześniej do Vancouver i słuchała koncertu swojego kapitana.

5 3171Magda Górecka z załogi tego rejsu przekazała wiadomość od Grupy Onko-Sailing z Polski. Grupa ta dwa lata temu odwiedziła Vancouver i żeglowała na polonijnych jachtach. Było to podziękowanie dla Jerzego Kuśmidera koordynatora ich pobytu i wszystkich tych, którzy przyczynili się do zorganizowania im pobytu i żeglowania w Vancouver. Więcej czytaj:

6 3159Arek śpiewał sławną piosenkę „Barmanka z Vancouver” i jak widać na zdjęciu miał też okazję poznać współczesną barmankę z Vancouver.

7 3156Była też okazja do różnych opowieści żeglarskich.

8 3180Na zakończenie było pamiątkowe zdjęcie: od lewej Wojciech Lenartowicz – Prezes Polish Veterans Association in BC, Arek Wlizło, Elżbieta Kuśmider – koordynator koncertu PVA in BC i Jerzy Kuśmider współorganizator oraz autor zdjęć i tego tekstu..